CHRZEST

KKK1213 Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu (vitae spiritualis ianua) i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania. Ponieważ chrzest jest przymierzem z Bogiem, człowiek musi na nie odpowiedzieć swoim „Tak”. Podczas chrztu dzieci wiarę w ich imieniu wyznają rodzice. Oni wraz z rodzicami chrzestnymi pełnią szczególną rolę przy udzielaniu tego sakramentu: nie tylko proszą o chrzest, ale też zobowiązują się pomagać ochrzczonemu dziecku rozwijać otrzymany dar Bożego życia.

SAKRAMENT CHRZTU W ŚWIĘTEJ RODZINIE

13:30 - podczas Mszy świętej