CHRZEST

KKK1213 Chrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu (vitae spiritualis ianua) i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania.

Chrzest jest narodzeniem do nowego życia w Chrystusie, jednoczy nas z Nim i włącza nas w Jego odkupieńczą Mękę na krzyżu. Wyzwala nas przez to z mocy grzechu pierworodnego i wszystkich osobistych grzechów i pozwala nam razem z Jezusem Chrystusem zmartwychwstać do życia bez końca. Ponieważ chrzest jest przymierzem z Bogiem, człowiek musi na nie odpowiedzieć swoim „Tak”. Podczas chrztu dzieci wiarę w ich imieniu wyznają rodzice. Oni wraz z rodzicami chrzestnymi pełnią szczególną rolę przy udzielaniu tego sakramentu: nie tylko proszą o chrzest, ale też zobowiązują się pomagać ochrzczonemu dziecku rozwijać otrzymany dar Bożego życia.

13:30 - podczas Mszy świętej

Katecheza przedchrzcielna:

16:30 - druga sobota miesiąca

Kontakt:

ks. Maciej Michałek, proboszcz

W CZASIE TRWANIA PANDEMII COVID-19 SAKRAMENT CHRZTU UDZIELANY JEST TYLKO W PRZYPADKU ZAGROŻENIA ŻYCIA, DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ >>>

SAKRAMENT CHRZTU W ŚWIĘTEJ RODZINIE

dołącz do nas

© 2013-2020 by Holy Family Polish Parish - Enfield. All rights reserved.