"Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale

Miłość moja nigdy nie odstąpi od ciebie, mówi Pan" (Iz 54,10).

Ks. Krzysztof Chaim jest  założycielem i proboszczem parafii w Enfield.

Funkcję tę piastuje od września 2011 roku.

Ks. Krzysztof urodził się 31 października 1974 roku w Brzesku. Ochrzczony zostal

26 grudnia 1974 roku w kościele św. Jakuba. Jest synem nieżyjącego już Józefa (+ 1992)

z zawodu kierowcy i Stefanii z d. Dobranowska księgowej.

Ma trzy starsze siostry – wszystkie mają swoje własne rodziny.

Jako dziecko – był ministrantem i lektorem, ale NIGDY nie myślał nawet o tym,

aby zostać księdzem. W młodości – ulubione zajęcia Krzysztofa to: majsterkowanie,

czytanie książek, żeglarstwo (zdobył Patent Sternika Jachtowego)

i obozowanie w górach albo w lesie.

Innym ulubionym zajęciem – była… wielka i nigdy nieskończona miłość:

Motory w tym czasie  to było  coś najwspanialszego dla Krzysztofa na świecie.

Dnia 17 marca 1988 roku przyjął sakrament bierzmowania w kościele parafialnym św. Jakuba z rak biskupa Władysława Bobowskiego i za patrona obrał sobie św. Andrzeja.

Krzysztof uczęszczał do Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w Brzesku. W roku 1994 zdał egzamin dojrzałości i rozpoczął  studia na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Po roku studiów – zrezygnował z nich i… zgłosił się do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Jak to się stało? – nie potrafi do dziś powiedzieć, wspomina, że....

"Pewnego dnia pojawiła się w mojej głowie myśl, która nie dawała mi spokoju. Można powiedzieć, że było to - powołanie, tak silne, że przerwałem studia i postanowiłem spróbować - jakoś się upewnić czy to dobra droga. W 1995 roku wstąpiłem do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Nie sądzę, aby kiedykolwiek opinia, albo zdanie osób trzecich wpłynęła na moją decyzję.

Jeszcze jako kleryk - przebywając na oazie, czy pielgrzymce - bardzo cieszyłem się, że mogę służyć i pomagać innym ludziom. To właśnie utwierdzało mnie w przekonaniu, że wybrałem dobrą drogę."

Studia teologiczne trwały sześć lat i zakończyły się w roku 2001 uzyskaniem na Akademii Teologii Katolickiej w Krakowie magisterium z teologii w zakresie Misjologii, na podstawie pracy pt. "Nowa Ewangelizacja w kontekście latynoamerykańskim" napisanej pod kierunkiem ks. dr Antoniego Kmiecika.

Dnia 13 maja 2000 roku Krzysztof przyjął w Tarnowie święcenia diakonatu, a w następnym roku w sobotę 26 maja 2001 roku biskup Wiktor Skworc udzielił diakonowi Krzysztofowi święceń kapłańskich w Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Nazajutrz, w niedzielę 27 maja ksiądz neoprezbiter Krzysztof Chaim odprawił pierwszą Mszę św. w kościele parafialnym Miłosierdzia Bożego w Brzesku. Kazanie w czasie tej Mszy św. wygłosił ks. Stanisław Cyran.

Na obrazku prymicyjnym ks. Krzysztof wypisał słowa, które Bóg wypowiedział przez proroka Izajasza: "Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale Miłość moja nigdy nie odstąpi od ciebie, mówi Pan" (Iz 54,10).

Na pierwszą placówkę został skierowany do parafii w Tymbarku i tam przez 2 lata pełnił obowiązki wikariusza i katechety.

Następna parafia to: Parafia Św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie.

Przez 5 lat jako wikariusz tej parafii – był opiekunem grupy DSM.

W tym samym okresie, uczył religii w Zespole Szkół Specjalnych dla Niesłyszących i Słabo Słyszących, oraz był duszpasterzem głuchoniemych (okręg tarnowski), służył pomocą duchową wszystkim osobom niesłyszącym i słabosłyszącym a w niedzielę odprawiał mszę św. w języku migowym.

Nowe i niespodziewane wyzwanie pojawiło się  w 2008 roku kiedy ks. Biskup zaproponował wyjazd do Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii do Bradford w północnej Anglii.  3 lata pełnił tam obowiązki wikariusza i pracował wśród polskiej emigracji (tej starszej i młodej).