Gift Aid

​Jest to akcja zachęcająca wszystkie osoby płacące podatek dochodowy, by wypełniły i podpisały deklarację, która stwierdza, że wszystkie ofiary składane przez Was na naszą Parafię powinny być traktowane jako ofiary “Gift Aid”. Na mocy tej deklaracji nasza Parafia otrzymuje od urzędu podatkowego zwrot podatku zapłaconego przez ofiarodawcę w wysokości 25 pensów za każdego wpłaconego funta.Deklarację może podpisać każda osoba, która otrzymuje jakikolwiek dochód (praca, emerytura, procent bankowy od oszczędności) od którego płaci brytyjski podatek dochodowy (UK Income Tax).  Formularz “Gift Aid” mogą podpisać zarówno rezydenci UK, jak i osoby przebywające w Wielkiej Brytanii czasowo i płacące brytyjski podatek dochodowy.Oprócz osób płacących podstawową (20%) lub wyższą stawkę podatkową (40%) do akcji “ Gift Aid” mogą się także włączyć osoby płacące niższą stawkę podatkową (10%); pod warunkiem, że podatek, który ofiarodawca zapłacił w danym roku jest nie mniejszy niż zwrot podatku o który ubiega się nasza Parafia. Aby ofiara złożona na naszą Parafię mogła być traktowana jako “Gift Aid”, muszą być spełnione trzy warunki:

1. Ofiarodawca musi uprzednio podpisać DEKLARACJĘ  GIFT AID wprowadzoną  przez Urząd Podatkowy 6.4.2000 r. Jest to deklaracja, która ma specjalnie zatwierdzony tekst. Formularze do wypelnienia prosze odebrac od ks. Krzysztofa.

2. Ofiarodawca płaci podatek w Wielkiej Brytanii

3. Zwrot podatku o który ubiega się nasza Parafia,  nie przekracza podatku  zapłaconego w danym roku przez ofiarodawcę. ​

Źródło: http://www.pcmew.org

02088849163 / tymczasowy