BIERZMOWANIE

KKK1316 Bierzmowanie udoskonala Å‚askÄ™ chrztu; jest ono sakramentem, który daje Ducha ÅšwiÄ™tego, aby gÅ‚Ä™biej zakorzenić nas w synostwie Bożym, Å›ciÅ›lej wszczepić w Chrystusa, umocnić naszÄ… więź z KoÅ›cioÅ‚em, wÅ‚Ä…czyć nas bardziej do jego posÅ‚ania i pomóc w Å›wiadczeniu o wierze chrzeÅ›cijaÅ„skiej sÅ‚owem, któremu towarzyszÄ… czyny.

KKK1317 Bierzmowanie podobnie jak chrzest wyciska w duszy chrzeÅ›cijanina duchowe znamiÄ™, czyli niezatarty charakter. Dlatego ten sakrament można przyjąć tylko raz w życiu.

Bierzmowanie jest sakramentem, który jest dopeÅ‚nieniem chrztu i w którym zostajemy obdarzeni duchem ÅšwiÄ™tym. Kto w wolnoÅ›ci decyduje siÄ™ na życie jako dziecko Boże i poprzez znaki naÅ‚ożenia rÄ…k i namaszczenia krzyżmem prosi o Ducha Bożego, otrzymuje siÅ‚Ä™, aby Å›wiadczyć o Bożej miÅ‚oÅ›ci i potÄ™dze sÅ‚owem i czynem. Staje siÄ™ wówczas peÅ‚noprawnym, odpowiedzialnym czÅ‚onkiem koÅ›cioÅ‚a katolickiego.

Ślub bez bierzmowania >> warto przeczytać