Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu
http://nazarethfamily.org.uk/

​Zgromadzenie Nazaretanek, bo tak potocznie o nich mówimy (skrót CSFN - Congregatio Sororum Sacrae Familiae de Nazareth) to żeńskie katolickie zgromadzenie zakonne założone przez Franciszkę Siedliską.

Duchowość nazaretańska jest zakorzeniona w ewangelicznym przesłaniu miłości i wyrażona uważnym wsłuchiwaniem się w głos Boga mówiącego przez osoby i wydarzenia codziennego życia oraz przeżywana w ludzkich doświadczeniach każdego dnia. Najświętsza Rodzina z Nazaretu jest wzorem, który inspiruje siostry pięknem zwyczajnego życia przeżywanego w głębokiej wierze i zażyłości z Jezusem, Bogiem obecnym w każdym człowieku. Duchowość Zgromadzenia, w pełni osadzona w ludzkim doświadczeniu, jest mistyką zwyczajności, drogą życia kontemplatywnego, dzięki któremu stopniowo i coraz pełniej siostry potrafią odkrywać i wskazywać innym ukrytą twarz Boga oraz głosić światu Królestwo Bożej Miłości.

 

 

Nazaretanki z Enfield

 

Klasztor Sióstr Nazaretanek w Anglii znajduje się w Enfield przy 52 London Road.

Przełożoną klasztoru jest Siostra Bożena Anna Flak, która wraz z siostrami wspiera i rozwija naszą Parafię.

 

Założycielka Zgromadzenia i Patronka PMK w Anglii i Walii

 

Franciszka Siedliska (imię zakonne Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza; ur. 12 listopada 1842 w Roszkowej Woli, zm. 21 listopada 1902 w Rzymie) — zakonnica, błogosławiona, założycielka Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, tercjarka franciszkańska.

Urodziła się 12 listopada 1842 w ziemiańskiej rodzinie w Roszkowej Woli koło Nowego Miasta nad Pilicą. Z czasem przeniosła się do miejscowości Żdżary. Ciężka choroba wypełniła jej lata dzieciństwa. Otrzymała staranne i solidne wychowanie w domu. Nieśmiała, łagodna, ciągle cierpiąca, pragnęła wstąpić do klasztoru, jednak sprzeciw ojca opóźnił tę decyzję. Jej matka również była chorowita, a brat – Adam zmarł młodo, najprawdopodobniej w wyniku jakiegoś wypadku.

Zakonnicą została dopiero w 1870. Najpierw jako tercjarka franciszkańska, potem jako twórczyni i organizatorka nowego zgromadzenia zakonnego Najświętszej Rodziny z Nazaretu – nazaretanek (1873). Przyjęła imię zakonne Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza.

Zgromadzenie podjęło pracę w szkołach, sierocińcach, ochronkach, internatach – w Rzymie, Stanach Zjednoczonych, Paryżu, Londynie, Krakowie, Częstochowie, Lwowie.

Zmarła 21 listopada 1902 w Rzymie.

Została beatyfikowana przez Jana Pawła II 23 kwietnia 1989.

Założycielka Zgromadzenia Nazaretanek

bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza

Franciszka Siedliska

Rzymskokatolicka Parafia

Świętej Rodziny

52 London Road

EN2 6EN  Enfield

email: parafiaenfield@gmail.com

tel. 07470804568

© 2013-2020 by Holy Family Polish Parish - Enfield. All rights reserved.
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now