Koło Żywego Różańca

Jeśli najlepiej odnajdujesz Pana Boga w cichej modlitwie to pomyśl o uczestnictwie

w Kole Żywego Różańca.

Ojciec Św. Jan Paweł II o Różańcu Świętym mówił:

Odmawiajmy wytrwale Rożaniec we wspólnotach kościelnych i naszych rodzinach. W trakcie powtarzanych wezwań zjednoczy on serca, doprowadzi do zgody, ożywi nadzieję i obdarzy nas wszystkich pokojem i radością Chrystusa, który dla nas się narodził, umarł i zmartwychwstał.
Odmawiać różaniec to znaczy udać się do szkoły Maryi i uczyć się od niej, Matki i apostołki Chrystusa, jak żyć całkowicie zgodnie z wymaganiami wiary chrześcijańskiej.

​Instrukcja odmawiania różańca​

1. Na krzyżyku, na stojąco odmawiamy Wierzę w Boga.

2. Na paciorku za krzyżykiem odmawiamy Ojcze nasz.
3. Teraz mamy trzy paciorki na każdym z nich odmawiamy Zdrowaś Maryjo Pierwsza modlitwa to jest modlitwa za pogłębienie wiary, druga za pogłebienie nadzieji, trzecia za pogłębienie miłości.
4. Na przerwie odmawiamy Chwała Ojcu, następnie O mój Jezu, później wykonujemy zapowiedź pierwszej tajemnicy.
5. Teraz na 4 paciorku za krzyżykiem odmawiamy Ojcze nasz.
6. Na 10 kolejnych paciorkach odmawiamy na każdym z paciorków  Zrowaś Maryjo.
7. Po odmówieniu dziesiątki przechodzimy do przerwy, na przerwie odmawiamy dwie modlitwy: Chwała Ojcu i O mój Jezu następnie wykonujemy zapowiedź kolejnej tejemnicy.
8. Na pojedynczym paciorku (pomiędzy ciągami 10 paciorków)  odmawiamy Ojcze nasz. Potem przechodzimy do punktu 6.
9. Na zakończenie na medaliku należy odmówić Pod Twoją obronę oraz można dodać Wieczny odpoczynek.