parafia-enfield-new-address-map-03.jpg

PRZEPROWADZKA

Od 17 lutego 2021 nasza parafia ma nowy adres. Dziękuję tym Wszystkim, którzy włączyli się w pracę na rzecz naszej parafii. Dzięki zaangażowaniu wielu osób przeprowadzka odbyła się bardzo sprawnie, a nasza kaplica staje się coraz piękniejsza. Proszę niech każdy czuje się zaproszony do współpracy.

Porządek Mszy świętych na Holtwhites Hill:

• GODZ. 8:30, 11:30

OD ŚRODY DO PIĄTKU

• GODZ. 18:30

• GODZ. 18:00

NASZ NOWY ADRES

parafia-enfield-location-icon.png

Rzymskokatolicka Parafia Świętej Rodziny

71 John Gooch Dr

Enfield EN2 8HG

Holtwhites Hill

DOJAZD

• AUTOBUS:

W9 (z Cecil Road przy Lidlu, zatrzymuje się na żądanie przy samej kaplicy)

W8 (spod McDonald's lub Civic Centre, do kaplicy 3 min pieszo z przystanku Lavender Hill)

• KOLEJKA:

do STACJI GORDON HILL (do kaplicy 3 min pieszo)

O NOWYM MIEJSCU

W wyniku kilkumiesięcznych starań, aby nasza parafia mogła przetrwać w trudnych warunkach pandemicznych i finansowych, została podpisana nowa umowa pomiędzy Polską Misją Katolicką w Anglii i Walii oraz diecezją Westminster i parafią angielską Our Lady of Walsingham and The English Martyns w Enfield.

Warunki używania tego miejsca są najlepsze z wynegocjowanych w ciągu prawie dziesięciu lat istnienia naszej parafii i dotyczą używania 5 razy w tygodniu kaplicy mieszczącej 200 osób (w tym nawet codziennej Mszy świętej w języku polskim od środy do niedzieli), pomieszczenia biurowego, parkingu na ok. 20 samochodów oraz ziemi, na której stanie sched i na której będziemy mogli w przyszłości urządzać parafialne festyny. W miejscu tym można również organizować zabawy parafialne bądź inne wydarzenia bez konieczności dodatkowego wynajmowania pomieszczeń. Otrzymujemy również możliwość działania na własną rękę oraz dbania o to miejsce wraz ze wspólnotą angielską z Holtwhites Hill.

Mam nadzieję, że zmiana adresu naszej parafii nie przysporzy nikomu dodatkowego kłopotu, za to dzięki temu utrzymamy ciągłość sakramentów w języku polskim dla naszych Rodaków. Otwierają się przed nami nowe możliwości, jak i zyskujemy większą niezależność działania.. Zapraszam wszystkich do współtworzenia naszej wspólnoty parafialnej.

Siostrom Nazaretankom z Konwentu w Enfield dziękujemy za dotychczasowe udostępnianie kaplicy Konwentu dla polskiej wspólnoty gromadzącej się  w Lokalnej Misji Katolickiej w Enfield i Palmers Green

71 John Gooch Drive

Enfield EN2 8HG