INSTRUKCJE DLA PARAFIAN DOTYCZĄCE COVID-19

Mimo wprowadzenia kolejnego lockdownu, kaplica w Enfield - Holtwhites Hill pozostanie otwarta dla wiernych. Z radością informuję, że od 14 lutego zostanie ponownie otworzony również kościół Świętej Moniki w Palmers Green. Zapraszam serdecznie do uczestniczenia we Mszach świętych. Nadal obowiązują nas obostrzenia związane z pandemią. Proszę stosować się do nich bardzo dokładnie.

Zasady obowiązujące w kaplicy w Enfield - Holtwhites Hill i w kościele w Palmers Green:

 1. Przy drzwiach musimy zdezynfekować dłonie. Siadamy w wyznaczonych nam miejscach.

 2. W ramach systemu track-and-trace wpisujemy swoje dane na kartce przy wejściu.

 3. Wierni są zobowiązani do zakrycia ust i nosa maseczką ochronną. Dzięki nim możemy zachować 1 metra odległości, bez nich musielibyśmy 2 metry.

 4. Obowiązuje nas ruch jednostronny. Wchodzimy i wychodzimy innymi drzwiami.

 5. W Enfield - Holtwhites Hill jednorazowo może się zmieścić około 90 osób. Proszę o pozostawienie w kaplicy dwóch krzeseł wolnych pomiędzy osobami z różnych gospodarstw domowych. Do kościoła w  Palmers Green może wejść 56 osób (limity odnoszą się do osób z różnych gospodarstw domowych).

 6. Jeżeli mamy objawy infekcji, zostajemy w domu.

 7. Wracamy do spowiedzi świętej na pół godziny przed każdą Mszą świętą. W okresie świątecznym informacje o sprawowaniu tego sakramentu zostaną podane w biuletynie.

 8. W czasie Mszy świętych opuszczamy wszystkie śpiewy, modlitwę wiernych i znak pokoju.

 9. Komunię świętą przyjmujemy przy wyjściu z kościoła po błogosławieństwie końcowym. Będzie udzielana jedynie na rękę, przy minimalnym kontakcie kapłana z wiernymi.

 10. Po Mszach świętych jesteśmy zobowiązania do umycia i dezynfekcji kaplicy i kościoła. To warunek naszego odprawiania Mszy świętych z ludem. Brak dostosowania się do tych zasad, może skutkować zamknięciem kościoła po raz kolejny. Proszę dostosować się do tych wymogów jak najbardziej poważnie. Dbajmy o siebie i zdrowie innych.

 11. Kancelaria parafialna jest czynna jak zwykle w czwartki od 17:00 do 18:30. W sytuacji potrzeby udzielenia sakramentu chorych, proszę zgłaszać poszczególne osoby tak, jak do tej pory.

 12. Potrzebujemy wolontariuszy do obsługi każdej Mszy świętej. Bez nich nie damy rady przygotować kościołów. Proszę się zgłaszać mailowo.

 13. Dalej nie obowiązuje nas w Anglii obowiązek uczestniczenia we Mszach świętych w niedziele i święta, dlatego proszę osoby starsze, które mogą pozostać w domach, o takie pozostanie.

 

Nie wiemy, kiedy wrócimy do normalności, ale módlmy się o to gorąco.

 

TRANSMISJA MSZY ŚW. NA ŻYW0

parafiaenfied-facebook-icon-live-fb-01.p

PALMERS GREEN*:

https://www.churchservices.tv/palmersgreen

 • NIEDZIELA  - 15:30

 

* TYLKO DO KOŃCA CZERWCA

parafiaenfied-facebook-icon-live-stream-